EN
Sudi̇ Etuz
DESIGNER
Şansım Adalı
Company
DETAILS
Company Name : Şansım Adalı
Website : www.sudietuz.com
E-mail : [email protected]
Phone : -
Address
Dr Orhan Ersek sok. 53/A Topağacı/Nişantaşı
Press Contact
Name, Surname: Oğulcan Güler
BIOGRAPHY
SudiEtuz’ün yaratıcısı Şansım Adalı 1982 yılında İstanbul’da doğdu.
Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. 2004-2005 akademik yılını Brüksel’de geçirdi ve bu süre içinde Antwerp’te çizim derslerine ve workshop’lara katıldı. 2006 yılında tamamladığı Fransızca eğitiminin ardından LaSalle Akademi İstanbul’da Moda Tasarımı diploma programına başladı.

Sudi Etuz markası ile ilk kadın giyim koleksiyonunu 2009 yılında sunan ŞansımAdalı, 2010 yılında kendi markasının yanısıra yeni kuşak Türk tasarımcıların koleksiyonlarına da askılarında yer veren; çeşitli sergi ve deneysel sunumlara evsahipliği yapan Kumpanya62 adlı konsept mağazasının kapılarını açtı. Kült detayları modern bir üslupla yorumlayan tasarımcı, 2016 yılında Okan Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ‘Yılın Enleri’ ödül töreninde yılın en iyi moda tasarımcısı ödülüne layık görüldü.

SudiEtuz markasıyla romantik, feminen ve zarif çizgide duran kadınları yaratmayı hedefliyor. Üretimini kendi atölyesinde gerçekleştirdiği koleksiyonlarını SudiEtuz Nişantaşı mağazasının yanısıra Gizia Gate ve Beymen mağazalarında sergilemektedir.